Zahraniční výjezdy   Aktuality    Fotogalerie   Kroužky  

 

V pátek 5. 4. (až do sobotního rána) se ve škole na Uhelném trhu uskuteční akce Noc s Andersenem.

V naší škole se Noc koná už od šk. roku 2006/2007 (tehdy ji v budově v Mikulandské ulici iniciovala a založila paní učitelka Eva Wolfová především pro žáky z 8. a 9. tříd, což bylo velmi netradiční pojetí Noci, na rozdíl od jiných škol, které se zaměřovaly na /nej/mladší čtenáře; při některých ročnících se Noci ve škole účastnilo až kolem 50 žáků).

Na žáky i letos čeká výtvarná dílna, různé kvízy a soutěže, beseda s naším hostem - Andreou Mazánkovou (Audiotéka), která přijde na pozvání paní učitelky Elišky Rožďalovské. Chybět nebude ani procházka noční Prahou a žáci ve škole následně přespí.

Akce je v posledních letech určena především žákům 5. tříd, kteří se na ni v minulých dnech přihlásili. Zúčastní se jí i několik žáků 6. tříd a jako pomocníci několik žáků z 9. A (celkem bude letos přítomno kolem 30 dětí). Na programu se bude podílet 9 učitelů. Za podporu děkujeme i SRPŠ.

Loni byla hostem na pozvání pana učitele Vojtěcha Novotného paní Petra Mejsnar Slušňáková (časopis Mateřídouška). V minulosti byly hosty např. spisovatelé Daniela Fischerová, Radek Malý, Markéta Baňková, Věra Chase, Renata Fučíková, moderátor Pavel Anděl, herec Jan Potměšil a herečka Anna Geislerová.

 

noc a andersenem 2024.jpg