Zahraniční výjezdy   Aktuality    Fotogalerie   Kroužky  

 

Tradice školních výměn

ZŠ Brána jazyků má velkou tradici pořádání výměnných školních zájezdů do Francie a Německa. Mnoho našich žáků se také zúčastnilo výměnného zájezdu do švédského Lundu, který probíhal přibližně 10 let. S cílem využít znalostí francouzštiny, seznámit se s dětmi stejného věku a poznat zvyky, historii a kulturu země, jejíž řeč se učím, vycestovali naši žáci za svými korespondenty od začátku 90 tých let 20. století do mnoha destinací ve Francii - do Roanne v průběhu 7 let, do Manosque 10 let, do Pierrelatte 5 let. Školní výměna se školou Collège Debussy Saint Germain-en-Laye v západním předměstí Paříže probíhala nepřetržitě až do covidu po dobu 27 let. Bohužel se nám po covidu přes veškerou snahu nepodařilo výměnné zájezdy s touto školou obnovit. Můžete si prohlédnout sborníček, který jsme společně s našimi bývalými žáky k výročí 20ti let trvání výměn, ve školním roce 2012/13 připravili.

SBORNÍK Dlouhá tradice výměnných zájezdů do Francie pokračuje

Aby naši žáci poznali Paříž a její zajímavá místa, v loňském i letošním školním roce jsme pro francouzštináře ze 7.tříd zorganizovali čtyřdenní na poznávací zájezd s velmi zajímavým a nabitým programem.

Velmi úspěšně jsme po covidové pauze obnovili výměnný zájezd do Nimes, partnerského města Prahy 1, kde jsme v roce 2014 navázali kontakt se školou Collège Jean Rostand. V dubnu letošního roku přijali naši žáci 8. tříd své korespondenty z této školy již pošesté. Partnerstvím s touto školou jsme navázali na dlouholetou tradici výměnných pobytů v Nimes, kterých se zúčastnilo mnoho našich bývalých žáků a často současných rodičů či prarodičů. Tato tradice byla zahájena kolem roku 1970 a pokračovala nepřetržitě do roku 1999, kdy byla ukončena z francouzské strany. Díky projektu Comenius Regio, který podpořil dlouhotrvající partnerství MČ Praha 1 a města Nimes, našla naše škola, ZŠ Brána jazyků, novou partnerskou školu pro výměnné pobyty našich žáků. Věříme, že se nám co nejdříve podaří najít novou školu pro výměnné zájezdy 7.tříd.

 

Za francouzskou sekci Markéta

více informací

více informací