Zahraniční výjezdy   Aktuality    Fotogalerie   Kroužky  

 

1:0 pr⚽ němčinu ????????

 

Ve středu 5.6. se naše tři týmy vybraných žáků 5.-7. tříd zúčastnili celorepublikového finále tradiční soutěže 1:0 pro němčinu. Krom žáků naší školy se turnaje účastnili zástupci školy z Nového Jičína, Teplic, Liberce,...

 

Jedná se o zápolení mezi školami v oblasti znalostí německých slovíček, dobré paměti, ale také fotbalových schopnostech.

 

Nejmladší tým s názvem Prager mix doplatil na slabou účast, kdy jsme museli sehnat alespoň čtvrtého účastníka ráno při odchodu ze školy (tímto děkujeme rychlé reakci jednoho z rodičů). Obsadil i tak krásné desáté místo.

 

O třídu lépe dopadl náš chlapecký tým s názvem Dynamo Altstadt Prag, fotbalový turnaj začal smolnou porážkou, pak pokračoval hezkými výkony, aby se nakonec dostal na maximální počet bodů z německého pexesa. Celkově tedy kluci obsadili bramborovou příčku.

 

Děvčata začala své zápolení jako poslední. Holky si vedly kvalitně při kvízu i pexesu, při poznávání Německa si počínaly průměrně. Bylo tak třeba zabrat ve sportovní části (fotbalovém turnaji, kterého se účastnily i tři týmy německého klubu Hertha Berlín). Po napínavých bojích postoupily dívky do boje o první místo (právě proti jednomu z německých týmů). Po takřka heroickém výkonu a prohře 1:2 došlo na napínavé počítání. Při vyhlášení se název našeho týmu Wilde Berta Prag stále neozýval… A jelikož se vyhlašovalo od posledního místa, pomalu bylo jasné, že děvčata z Brány jazyků budou letos nejlepší. Celé klání ovládly! Jak trefně poznamenal jeden z pořadatelů - Wilde Berta fährt nach Hertha. Odměnou bude děvčatům podzimní zájezd do hlavního města SRN s připraveným programem včetně návštěvy fotbalové akademie Herthy Berlín. Velká gratulace! ????

 

  Logo_Goethe-Institut1.png      Goethe Institutu děkujeme za skvělou organizaci finále!

 

goethe 1.jpg

Podívejte se do naší fotogalerie!